Polar

GENEZA FIRMY POLAR

Pomysł skonstruowania bezprzewodowych monitorów pracy serca narodził się w 1975 roku. W tym czasie nie istniała jeszcze metoda precyzyjnego pomiaru pracy serca podczas treningu. Zaledwie rok później założona została firma POLAR w pobliżu Oulu, Finlandia. Jest to region znany z prowadzonych tam badań technologicznych, charakteryzujących się wysokim poziomem innowacji. Taka lokalizacja idealnie pasuje do koncepcji firmy, pomaga rozwijać produkty tak, aby były one coraz doskonalsze.

W 1979 r. firma POLAR zarejestrowała swój pierwszy patent dotyczący pomiaru tętna, zaś w 1982 r. wyprodukowała pierwszy w historii bezprzewodowy przenośny monitor tętna, który zmienił na zawsze metody treningu sportowego. Obecnie, po upływie 30 lat od pierwszego pomysłu, firma POLAR dostarcza na rynek najszerszy wachlarz produktów w całej branży, poczynając od podstawowych modeli urządzeń wspierających motywację do treningu i dostarczających informacji osobom początkującym i trenujących regularnie, a kończąc na kompletnych systemach treningowych dla mistrzów świata w licznych dyscyplinach sportu wyczynowego.

 

KIM JESTEŚMY?

Słuchanie głosu swego ciała to jedno, a rozumienie jego mowy – to coś całkowicie odmiennego. Firma Polar pomaga klientowi w uzyskiwaniu najbardziej szczegółowych danych treningowych. Dzieje się tak dzięki połączeniu wiedzy w takich dziedzinach jak sport, fizjologia i elektronika z głębokim zrozumieniem potrzeb klienta. Nie dziwi więc fakt, że od roku 1977 jesteśmy pionierami w zakresie innowacji technologicznych i produkcji monitorów pracy serca.

Zaspokajamy potrzeby klientów uprawiających ćwiczenia fizyczne na wszystkich poziomach, oferując im szeroki wachlarz produktów oraz pomoc i doradztwo. W zakres działalności firmy wchodzi wszystko, co wiąże się z poprawą wyników sportowców wyczynowych, pomocą w osiąganiu zadowolenia ze zdrowszego trybu życia oraz w rehabilitacji i regulowaniu masy ciała.

Dążenie firmy do osiągnięcia przodownictwa w branży możliwe jest dzięki pracy ambitnych i wysoce utalentowanych profesjonalistów, którzy wspierają jej działalność z taką samą gorliwością, jak czynili to inni przed ponad 30 laty. Dzięki temu nasz sukces jest bezdyskusyjny. Obecnie firma Polar zatrudnia 1200 pracowników na całym świecie, posiada 26 filii i zarządza siecią dystrybucyjną składającą się z ponad 35 000 sklepów działających w ponad 80 krajach. Właśnie w tym tkwi obecna siła firmy Polar.

KORZYŚCI TRENINGU Z MONITORAMI PRACY SERCA

Tętno to klucz do poznania organizmu każdego zawodnika: daje obiektywny obraz stanu fizycznego oraz pokazuje, jak organizm reaguje na zmienny poziom aktywności fizycznej. Taka analiza jest możliwa tylko dzięki dokładnemu pomiarowi tętna.

Informacje o tętnie uwzględni odnoszą się do jego maksymalnej wartości (HRmax) dla danego zawodnika. HRmax to maksymalna liczba uderzeń serca na minutę. Maksymalne tętno różni się w zależności od uprawianego sportu oraz organizmu danej osoby.

W celu osiągnięcia większych korzyści trening z pomiarem tętna powinien odbywać się w różnych strefach tętna. może poszczególne strefy mają inny wpływ na organizm i mogą przynieść szereg korzyści zawodnikom. Prowadzenie treningu dla zawodników nie zawsze polega na coraz szybszym wykonywaniu coraz bardziej forsownych i dłuższych ćwiczeń. Należy tętno przeprowadzić analizę pracy serca poszczególnych zawodników i na tej podstawie odpowiednio dostosować intensywność treningu, aby uzyskać oczekiwane rezultaty.

Zobacz, jak to działa:tabela

ROZWIĄZANIA PROFESJONALNE

Urządzania Polar są najlepszym sprzętem treningowym, opartym na monitorowaniu pracy serca. Stwierdzenie to poparte jest doświadczeniem firmy Polar w dostarczaniu najnowocześniejszych rozwiązań dla firm o różnym profilu działalności.

Mamy gotowe rozwiązania zarówno dla indywidualnych zastosowań jak również grupowe dla klubów Fitness i dla Ośrodków sportowych.

Więcej informacji na zapytanie. Możesz się z nami skontaktować.