Ty i Twoja dieta na wakacjach

Nadszedł upragniony czas wakacyjnych wyjazdów, odpoczynku od codziennych obowiązków, szaleństw – ale czy także dietetycznych?

Jesteś zmęczony(a) ciągłym przestrzeganiem zaleceń dietetycznych? Masz już dość odmawiania sobie dokładek, regularnego jedzenia? Uważasz, że Tobie i Twojej diecie należy się urlop?

Zanim podejmiesz decyzję o porzuceniu ciężko wypracowanych przez Ciebie nawyków żywieniowych, pomyśl o swoim samopoczuciu po powrocie z wakacji, kiedy okaże się, że nie mieścisz się w niedawno kupione spodnie z okazji zrzucenia kolejnych kilogramów. Prawdopodobnie euforia spowodowana wrażeniami z wakacji pryśnie niczym bańka mydlana. Zatem czy jest sposób by tego uniknąć?

Zapamiętaj klika przydatnych wskazówek.

  1. Kiedy dopadnie Cię głód w podróży zamiast kupować „fast food”, sięgnij po kanapkę, świeże twarde owoce, owoce suszone lub niesolone orzechy. Pozwoli Ci to spokojnie doczekać do pełnego posiłku. Pamiętaj, że zaproponowane przekąski są wysokokaloryczne. Dozwolona ilość to 3 – 4 sztuki owoców suszonych i 10 sztuk orzechów. Orzechów nie podawaj dziecku, szczególnie podczas jazdy samochodem.
  2. Wakacyjne porcje posiłków z reguły są większe i nie rzadko zwieńczone deserem. Zanim przystąpisz do posiłku oceń co masz na talerzu i w jakiej ilości? Oceń też czy naprawdę jesteś głodny(a) czy tylko masz ochotę na przekąskę ponieważ inni jedzą lub masz nieograniczony dostęp do potraw, których na co dzień unikasz. Posiłki jedz wolno i skończ jeść kiedy tylko odczujesz sytość. Nie musisz zjeść wszystkiego co masz na talerzu.
  3. Jeśli masz ochotę na orzeźwienie a oprócz morskiej kąpieli marzą Ci się zimne drinki, i lody. Wybierz z menu lody sorbetowe, musy owocowe, wodę mineralną z cytryną. Drinki alkoholowe zazwyczaj są bardzo kaloryczne, zatem jeśli już musisz pij je okazjonalnie. Jednak najskuteczniej chłodzą napoje o temperaturze pokojowej.
  4. Desery wybieraj rozsądnie. Warto spróbować regionalnych słodkości, które trudno spotkać w Polsce. Zwykłe cukierki, wafelki, czekoladę próbowałeś już wielokrotnie i są łatwiej dostępne w domu.
  5. Świetną rekompensatą odstępstw od zaleceń żywieniowych są spacery, które na urlopie smakują inaczej – służą wspólnej zabawie i poznawaniu okolicy.

Ponownie okazuje się, że we wszystkim ważny jest umiar, także w pokusach dietetycznych, które stwarzają nam wakacje, by móc nie tylko na urlopie pokazać piękną sylwetkę ale także i po powrocie do pracy.

Jeśli chcesz się podzielić swoimi sposobami radzenia sobie z dietą podczas urlopu wyraź to na forum http://www.correctline.pl/forumw/